All Scuba Diving Sites - Flat Flute Divers - A completely different story...

All Scuba Diving Sites - Flat Flute Divers - A completely different story...

Flat Flute Divers - A completely different story...

Flat Flute Divers - A completely different story...

Blog with a story about a rather unusual "career" of two people becoming divers, from the start, with equipment and little problems, that appear... Blog is only in German, but with a "Translater option".

Site information

Username: FlatFluteDivers
URL: http://www.flatflutedivers.de
Category: Blogs
Member since : 2010-03-10

 Average Rating: 3 / 5
Number of Ratings: 6

3/5

Reviews
2010-05-18 16:48:21
Funny story of two divers. Lot of sarcasm and great humor. Unfortunately only in German and the automatic translation does not work right all the time.

Rate and Review This Site

Daily

Daily Statistics  

Weekly

Weekly Statistics  

Monthly

Monthly Statistics  

 

Other sites from Blogs

islami - islami aramalara yon veren web sitemiz ile günün her saati baglanti kurabilir, kendinize yeni dostluklar kurabilirsiniz. Dua, sureler ve tum dini bilgiler burada sizleri bekliyor. Hemen sitemize giris yapiniz.

Bosna Hersek üniversiteleri - Bosna Hersek üniversitelerinde okuyabilmek üzere uymanız gereken katı kurallar bulunmamaktadır.Bosna Hersek üniversiteleri, gerekli lise diplomasına sahip olan her birey Bosna Hersek Üniversitesi okuma şartları dahilinde Bosna Hersek Üniversite

uçak kargo - Türkiye'nin hızlı uçak kargo firması olan YURTDIŞI KARGO şirketi paket, evrak vb. gönderi yurt dışına uçakla hızlı, express, ekonomik, acil taşımacılığı hepsi burada.

instakib.com - İnstakib.com ile en kaliteli ve en uygun fiyatlara İnstagram takipçi almak için sistem üzerinden bir takım işlemleri yapmanız gerekir. Günümüzde en fazla kullanılan fotoğraf paylaşım platformu olan İnstagram’ın takipçi satın alma işl

Flat Flute Divers - A completely different story... - Blog with a story about a rather unusual "career" of two people becoming divers, from the start, with equipment and little problems, that appear... Blog is only in German, but with a "Translater option".